Najpopularniejszy, dwudniowy kurs łączący teorię apiterapii z ogromną dawką praktyki.

Kiedy?

– 14-15 września 2024 (sobota-niedziela)

– 26-27 października 2024 (sobota-niedziela)
– 16-17 listopada 2024 (sobota-niedziela)

Gdzie? Warszawa, Instytut Botaniki Dermatologicznej, ul. Popularna 16/1

Cena: 1995 PLN. W cenie szkolenia nocleg w hotelu i wyżywienie!
(nie potrzebujesz noclegu? Cena szkolenia z obiadami to 1700 PLN)

Masz pytania? Dzwoń i pisz śmiało: kontakt@instytutbotaniki.pl, telefon: 888 539 514
Na dole strony znajduje się sekcja z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania 🙂

Jak wyglądają zajęcia?

Kurs odbywa się w Instytucie Botaniki Dermatologicznej w Warszawie. Nasi kursanci mają do dyspozycji przestronną salę na której odbywają się wykłady połączone z warsztatami.

Zobacz filM

Zakwaterowanie

Uczestnicy szkolenia zakwaterowani są w hotelu Roko (https://hotelroko.pl/) znajdującym się 500 m od miejsca, gdzie odbywa się kurs.

Zapewniamy nocleg z soboty na niedzielę, obiad i kolację w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę. Pokoje są dwuosobowe – kursanci mieszkają parami w pokoju (jeżeli jedziesz ze znajomymi i chcecie zakwaterowanie w pokoju razem – dajcie nam znać).

Jeżeli nie potrzebujesz noclegu – daj znam znać, cena kursu bez noclegu jest oczywiście niższa :). Możliwa jest również opcja bez noclegu za to z obiadami w hotelu wraz z pozostałymi kursantami.

Lokalizacja

Kurs odbywa się w Warszawie w centrum szkoleniowym Instytutu Botaniki Dermatologicznej przy ul. Popularnej 16/1. Bardzo dobry dojazd komunikacją miejską oraz pociągiem (tuż przy przystanku PKP Włochy – kursantom spoza Warszawy polecamy dojazd do stacji Warszawa Zachodnia i przesiadkę w kolejkę SKM lub Koleje Mazowieckie).

Dzień 1 – Apikosmetyka – pszczele kosmetyki

Pierwszy dzień kursu jest w pełni poświęcony apiterapii skóry – dowiesz się jak zbudowana jest skóra, jakich pszczelich oraz ziołowych składników możesz użyć do naturalnej pielęgnacji oraz wspomagania leczenia popularnych problemów skórnych. Większa część dnia to czysta praktyka pod okiem specjalisty, razem z nami wykonasz krok po kroku kosmetyki na bazie pszczelich produktów oraz ziół.

  • Destylacja hydrolatów – domowy poradnik destylacji ziół.
    Warsztaty zaczniemy destylacją sezonowego zioła z wykorzystaniem prostego i taniego destylatora, idealnego do wykorzystania w domowych warunkach.
  • Krem z mleczkiem pszczelim.
    Krem wykonasz z uzyskanego wcześniej hydrolatu oraz wzbogacisz go o mleczko pszczele i inne, najwyższej jakości surowce. W tej części warsztatu nauczysz się jakie surowce są odpowiednie do pielęgnacji ciała, a jakie do pielęgnacji twarzy
  • Mydło sodowe z miodem i woskiem
    Nauczysz się podstaw bezpiecznej produkcji i recepturowania mydła sodowego. Dowiesz się jak wykonać delikatne mydło do ciała.
  • Balsam do ust z propolisem i woskiem.
    Zrobisz swój własny, unikalny balsam do ust, dzięki któremu zażegnasz wszelkie kłopoty związane z ustami i ich okolicą. Idealny zarówno na jesienne i zimowe dni, jak i regenerację skóry w sezonie letnim.
    .
  • Zabieg pielęgnujący miodem i hydrolatem.
    Nie ma tego, chyba w żadnym spa – nauczysz się jak zrobić wysoko-pielęgnujący zabieg twarzy i szyi w oparciu o hydrolat oraz miód. Po tym zabiegu nie poznasz swojej skóry :).

Dzień 2 – Apiteka – terapeutyczne zastosowania produktów pszczelich

Drugiego dnia kursu dowiesz się jak produkty pszczele pomagają leczyć i jak samodzielnie wykonać wiele takich produktów. Plan zajęć:

  • Próżniowe odparowywanie alkoholu z roztworu propolisu. ⚗️
    Warsztaty zaczniemy nauką w jaki sposób odparować alkohol z alkoholowego roztworu propolisu w sposób, który nie zniszczy jego właściwości. Propolisu nie można podgrzewać do wysokich temperatur (pow. 40 stopni Celcjusza) – dlatego alkohol odparowuje się w warunkach próżniowych, gdzie jego temperatura wrzenia to ok 20-30 stopni.
  • Maść na propolisie. 🧪
    Nauczysz się w jaki sposób wykonać prozdrowotne maści, które maksymalnie wykorzystają właściwości propolisu. Samodzielnie wykonasz maść na wiele dolegliwości skóry, niezykle pomocną przy leczeniu poparzeń czy niegojących sie ran.
  • Maść chłodząca z woskiem pszczelim.
    Maść chłodząca z woskiem świetnie działa na wszelkiego rodzaju stłuczenia, kontuzje czy opuchnięcia – na naszych warsztatach nauczysz się jak ją wykonać w domu i jak najlepiej stosować.
  • Czopki / globulki z propolisem. 💊
    Czopki i globulki z propolisem mają specjalne zastosowanie – odtwarzają błony śluzowe, pomagają w walce ze stanami zapalnymi, działają na pieczenie, świąd i podrażnienia. Nie musisz ich kupować w aptece ani w sklepie zielarskim – nauczysz się jak zrobić własne, na składnikach o znanej jakości i pochodzeniu!
  • Wosk do inhalacji. ♨️
    Nie masz już zaufania do reklamowanych leków na katar, kaszel i problemy z zatokami? Nauczymy Cię jak wykonać specjalny wosk używany do inhalacji. Wosk pszczeli ma niezwykłe właściwości do kumulowania i oddawania ciepła. Nauczysz się jak wykorzystać tę wiedzę do walki z bólami mięśni czy infekcją górnych dróg oddechowch
  • Maść rozgrzewająca z woskiem. 🥵
    Apteczne maści na wazelinie to przeżytek. Na zakończenie warsztatów poznasz jak wykonać włąsną maść rozgrzewającą z woskiem i olejkami eterycznymi – ta maść powinna się znaleźć w każdej apteczce. Jej rozgrzewające właściwości doskonale sprawdzą się przy przeziębieniu oraz wszelkiego rodzaju kontuzjach.

Harmonogram kursu

Dzień 1 (sobota):

  • 11:00 – 14:30 – zajęcia
  • 14:30 – 16:00 – przerwa obiadowa
  • 16:00 – 19:00 – zajęcia

Dzień 2 (niedziela):

  • 10:00 – 13:30 – zajęcia
  • 13:30 – 15:00 – przerwa obiadowa
  • 15:00 – 17:00 – zajęcia

Prowadząca: Ewa Rogala

Prekursorka biodermatologii, czyli połączenia wielu metod leczenia, takich jak fitoterapia, biochirurgia, apiterapia oraz hirudoterapia w terapiach schorzeń skórnych.

Prezes Fundacji Instytut Botaniki Dermatologicznej. Założycielka marki Rogalove- Fitokosmetyki oraz Centrum Szkoleniowego Instytutu Botaniki Dermatologicznej.

Dyplomowany fitoterapeuta, towaroznawca zielarski, wykładowca w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Współpracuje z takimi uczelniami jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Warszawski.

Ponadto autorka wielu prac z dziedziny botaniki dermatologcznej. Ewa jest również praktykiem hirudoterapii i biochirurgii, uprawnienia hirudoterapeuty zostały jej nadane przez światowej sławy autorytet lek. medycyny Macieja Paruzela.

Miłość do leczniczej mocy ziół zaszczepiły w niej pozycje Mateusza Emanuela Senderskiego. Ugruntowaną wiedzę zielarską uzyskała poprzez naukę w IZPiTN oraz jako kursantka dr Henryka Różańskiego. W życiu pozaziołowym magister ekonomii, adeptka Uniwersytetu Bostońskiego oraz Uczelni Łazarskiego, wyróżniona rektorskim dyplomem uznania.

Poznaj Ewę

Najczęściej zadawane pytania:

Oczywiście – wszystkie wykonane przez Ciebie na kursie kosmetyki, maści i inne produkty są Twoje i zabierasz je ze sobą do domu!

Teoretycznie jak najszybciej – gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata, a kurs cieszy się dużym zainteresowaniem :).

Tak, po ukończeniu kursu dostaniesz dyplom 🙂

Wszystkie materiały dla kursantów są przygotowane -, receptury jak najbardziej zabiera się do domu.

Każdy nasz kurs to najlepszy możliwy miks zarówno teorii jak i praktyki. Opowiemy dokładnie jakie działanie terapeutyczne mają pszczele produkty – mleczko pszczele, propolis, pyłek pszczeli, pierzga, itp.

Dokładnie wyjaśnimy teorię stojącą za rzetelnym recepturowaniem oraz kalkulacją składników, interakcji między nimi i zasad tworzenia własnych receptur w przyszłości (czasami z użyciem składników zastępczych). Każdy z produktów wymienionych w opisie kursu wykonasz całkowicie od podstaw samemu, pod okiem wykładowcy.
Dodatkowo osoby prowadzące zajęcia mają wieloletnie doświadczenie we wprowadzaniu kosmetyków opartych o pszczele produkty na rynek Unii Europejskiej, mogą udzielić Ci informacji oraz odpowiednio pokierować jak zacząć tworzenie własnych, legalnych i bezpiecznych kosmetyków.